מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

בדיקת היתכנות

בדיקת היתכנות – מהי ומה חשוב לדעת עליה?

בכל שנה נסגרים בישראל עשרות אלפי עסקים, קטנים וגם בינוניים. לרוב, הסיבות לסגירתם קשורות בהתנהלות עסקית לא נכונה, וכבר בשלבים הראשונים של ההקמה. הקמת עסק חדש, חברה בכל תחום כלשהו, מצריכה היערכות נכונה. הן כדי לפעול נכון לאורך כל הדרך והן, או אולי – בעיקר, כדי לצמצם את הסיכונים שאליהם עשויים להיחשף בכל אחד משלבי ההקמה וגם התפעול. בדיקת היתכנות כלכלית היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שעל כל עסק או חברה כדאי מאד לבצע, בדיקה שנעשית כיום בעזרתם של מומחים.

מה כוללת הבדיקה

כאשר מדברים על בדיקת היתכנות עסקית, או כלכלית כפי שרבים מכנים אותה, מתכוונים לבדיקה הכוללת שני פרמטרים: איסוף נתונים בשלב הראשון וניתוחם בשלב השני. בדיקה זו כוללת התייחסות למוצר המוצע או לשירות עצמו, לאופן שבו מתכננים לשווק אותו ולפעול במסגרת העסק וגם לקהל הלקוחות, קהל היעד. מבצעי הבדיקה מעלים מספר שאלות, המהוות קווים מנחים חשובים לצורך בחינת הנתונים הנאספים, ולאחר מכן מפענחים אותם ומנתחים אותם באמצעות כלי ניתוח חדשניים.

התייחסות לפרמטרים שונים

כאשר בוחנים, למשל, את המוצר או את השירות, יש לבדוק האם יתרונותיו עולים על אלה שנלווים למוצרי או לשירותי המתחרים? האם ישנם תחליפים לאותו מוצר, רעיון או שירות הקיימים כיום או נמצאים בפיתוח ? מה לגבי ההיצע והביקוש? כאשר בודקים את שיטת העבודה, בוחנים את עניין התמחור, את עלות ייצור המוצר, את היקף המכירות הצפוי וגם את פלטפורמות השיווק שבהן צפויה להיעזר החברה, לרבות העלויות שלהן. קהל היעד, כאמור, נבחן גם הוא במסגרת בדיקת ההיתכנות העסקית. מהם המאפיינים שלו? על אילו צרכים צפוי המוצר או השירות לענות? מהן שיטות השיווק הרלוונטיות לקהל היעד הזה וגם כיצד יש לתמחר את המוצר או את השירות כדי שיצדיק את רכישתו או הזמנתו?

רוצים לצאת עם מוצר או עם שירות חדש לשוק? מתכננים להקים חברה או עסק חדש? חברת InfoTarget היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה תבצע עבורכם בדיקת היתכנות מעמיקה שתעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה. לפרטים, צרו קשר בטלפון 054-4969359

דילוג לתוכן