מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

מידענות פטנטים

מידענות פטנטים – על החשיבות שבה

בכל שנה נולדים לא מעט פטנטים, שבחלקם נחשבים לפורצי דרך. לפני הפיכתו של רעיון מסוים לפטנט של ממש, לפני ההוצאה הכספית הגבוהה מאד הכרוכה בכך, חשוב להשוות את הרעיון לפטנטים קיימים ובמקביל גם לבדוק האם אותו פטנט רשום וקיים כבר. מידענות פטנטים היא שירות ייחודי, הכולל איסוף מידע רלוונטי וחשוב לפני הוצאת הרעיון אל הפועל, וסריקת הפטנטים הקיימים על מנת למנוע כפילויות והעתקות.

לשם מה צריך את זה

שירותי המידענות, המתמקדים בפטנטים, נעזרים בגישתם של אנשי המקצוע המבצעים זאת בפועל למאגרי המידע השונים הרלוונטיים לתחום, הן בארץ והן בעולם. ישנם כיום מאגרי מידע רבים, המרכזים תחתם את כל הפטנטים הרשמיים, הן באירופה, הן בארצות הברית והן ביפן, מאגרים שיכולים לעזור באיסוף הנתונים החשובים. סריקת המאגרים נעשית בהתאם לאסטרטגיה מסוימת, הנקבעת מראש, הבוחנת את הפטנטים הרלוונטיים בלבד, באופן מהיר ויעיל במיוחד. לאור ממצאי הסריקה ניתן לקבוע האם ישנו פטנט זהה או דומה, ואם לא מהם הפטנטים שעשויים להתחרות בו.

פנייה לשירותי מידענות אלה מאפשרת לזקוקים בכך ליהנות מגורם אמין, שיוכל לספק את המענה העדכני והטוב ביותר ולבחון האם פטנט כלשהו אכן קיים או לא קיים. זאת, הן תוך התייחסות לשוק הפטנטים המקומי, בישראל, והן לזה העולמי. מספקי השירות הינם בעלי ידע מקדים, המסייע להם בתהליך עצמו ועוזר בחיסכון בזמן וגם בכסף. מכיוון שחלק ממאגרי המידע אינם נגישים לכל, יכולים נותני השירות לבצע את החיפוש בעזרתם של מאגרי המידע החינמיים וגם אלה שבתשלום ולשלב חיפוש מקביל, העוזר בבחינת הנושא באופן מעמיק יותר. הידע שברשותם עוזר להם לנווט במאגרי המידע ובין שלל הפטנטים הקיימים ולהשתמש במילות חיפוש רלוונטיות המזרזות את התהליך.

יש לכם רעיון להמצאה חדשה שאתם בטוחים שתשנה את העולם? רוצים לבדוק לפני כן אם יש פטנט זהה או דומה לזה שאתם מוציאים עוד רגע לשוק? חברת InfoTarget היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה מציעה פתרונות איסוף מידע מסוגים שונים, לרבות שירותי מידענות המתמחים בפטנטים. לפרטים, צרו קשר בטלפון 054-4969359

דילוג לתוכן