מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

הדרך הסודית להבחין במיזוגים ורכישות לפני שהם מתפרסמים באופן רשמי

הדרך הסודית להבחין במיזוגים ורכישות לפני שהם מתפרסמים באופן רשמי

חלק מההצלחה בעולם העסקי נוגעת ליכולת לזהות ולהבחין במהלכים. בין אם מהלכים אלו טרם בוצעו ובין אם בוצעו ואנו הראשונים לזהותם.

אחת מהאפשרויות לצפות מראש מהלכים בעולם העסקי נוגעת ליכולת להבחין במיזוגים ורכישות לפני שאלו פורסמו באופן רשמי. במאמר זה נגע במספר סימנים מקדימים היכולים להעיד על ביצוע של רכישה או מיזוג בין חברות.

מקרה בוחן ברכישה של גוגל

דוגמה לרכישה שקרתה בשנה האחרונה היה לראות בנובמבר 2019 כש"גוגל" הכריזה כי בכוונתה לרכוש את חברת הבריאות הדיגיטלית Fitbit – חברה אמריקאית שהוקמה עוד ב-2007. רכישתה של "גוגל" הוגדרה כצעד משמעותי עבור כל מסגרת או חברה שלה נגיעה לתחום הרפואה הטכנולוגית.

רכישתה של "גוגל" את Fitbit בסכום של מיליארד דולרים תשפיע כמובן על מאות חברות אחרות בתחום הבריאות בדיגיטלית, כשאלו שידעו על המהלך של "גוגל" בטרם הוכרז עליו באופן רשמי היו ביתרון למול מתחריהם.

לעקוב אחר המתרחש ברשתות החברתיות

ברשתות החברתיות מתקיימות אינטראקציות שונות אותן ניתן לזהות מבעוד מועד. חשוב לעקוב אחר חברות ומסגרות שעוקבות אחת אחר השנייה, מעלות אזכורים אחת של השנייה בפוסטים שלהן, עושות שימוש משותף בתוכן ובעצם מבצעות כל אקט אחר של העמקה עסקית ביניהן שבה ניתן להבחין על פני הרשת החברתית. כל אלו ואחרים יכולים להיות סימנים מעידים לשיתוף פעולה רחב יותר שיקבל ביטוי ברכישה או מיזוג בעתיד הקרוב.

שינויים דרמטיים ורוחביים בצוות העובדים

במקרים רבים של מיזוגים חברות רבות פועלות על מנת לצמצם את סגל העובדים. כאן ניתן לזהות לפתע שינויים רוחביים ומשמעותיים בסגל העובדים, כשרבים מהם מקבלים מכתפי פיטורים. אותם פיטורים מתקיימים כחלק מהסכם המיזוג וזאת בכדי למנוע כפל תפקידים שעלול להיווצר לאחר המיזוג בין החברות.

שינויים בצוותי ההנהלה

כפי שמתקיימים שינויים דרמטיים בצוותי העובדים, גם שינויים של צוותי הנהלה יתרחשו באופן בולט לעין בטרם התרחשות של מיזוג בין חברות. אותם חברי הנהלה שנמצאים בדרגים הגבוהים ומודעים לעובדה שלא ימשיכו להיות חלק מצוות ההנהלה לאחר המיזוג, יתחילו ללטוש עיניים ליעד הבא שלהם. אותו חיפוש של בכירים אחר יעד מקצועי חדש, לבטח אם הוא מתרחש אצל מספר חברי הנהלה, מצביע ברוב המקרים על התרחשות של מיזוג באופק.

השקט שלפני ה"סערה"

בעולם העסקי קיימות מספר תקנות רשמיות הנוגעות למהלכים של מסגרות וחברות בטרם רכישתן או מיזוגן. אלו מחויבות בפעילות עסקית שקטה ומינורית טרם ההכרזה על רכישה או מיזוג.

במקרים ובהם אתם מזהים לפתע ירידה בפעילות העסקית אצל המתחרות, באמצעות הפעלת מודיעין עסקי, כשירידה רוחבית בפעילותן חלה יותר מ-30 ימים, יש להביא בחשבון שאצל אותה חברה מתבשלת רכישה או מיזוג עם חברה אחרת.

חשוב להזכיר שבכדי להיות עם האצבע על הדופק ולזהות מבעוד מועד מיזוגים ורכישות של המתחרות שלנו, חשוב כמובן להמשיך ולהפעיל מודיעין עסקי. הפעלת מודיעין עסקי תאפשר לנו לזהות מהלכים אלו אצל המתחרות וזאת לצד מיידעים נוספים שחשיבותם משמעותית לכל מסגרת או חברה.

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן