מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

הזדמנויות עסקיות בעולם

 

חלק מהיכולת להצליח בעולם העסקי לאורך זמן תלויה גם ביכולת לזהות ולנצל בתזמון הנכון הזדמנויות עסקיות. החמצה של הזדמנות עסקית טובה יכולה להיות קריטית עבור יזמים בתחילת דרכם ועל כן חשוב שיעשו שימוש בחברות ואנשי מקצוע להם התמחות באיתור אותן הזדמנויות עסקיות. 

ביצוע איתור הזדמנויות עסקיות כולל בתוכו מספר רבדים שעל יזמים להכיר מקרוב. במאמר זה ניגע בחלק מהם. 

מה כולל סיוע ואיתור של הזדמנויות עסקיות?

סיוע ואיתור מקצועי רחב ומהימן של הזדמנויות עסקיות נעשה לרוב על ידי צוותים מומחים במסגרתן של חברות המתמחות באיסוף וגיבוש של מידע למטרות שונות. אותו צוות, אשר יפעל באיתור הזדמנויות עסקיות, יכלול בעבודתו פעילות הנוגעת במציאה של לקוחות פוטנציאליים ו"סימונם", איתור של שותפים פוטנציאליים בישראל ובחו"ל, יצירת קשרים מסחריים, יעסוק בתחום מכירת הפטנטים, הענקת רישיונות ועוד. 

הגדירו הרצונות והשאיפות שלכם

שלב ראשון בזיהוי של הזדמנויות עסקיות הוא ביכולתנו לברר ולבדוק למה בעצם אנו שואפים – אילו הזדמנויות עסקיות מעניינות אותנו, מהם סוגי העסקים הרלוונטיים לנו – האם הזדמנויות עסקיות "טריות" או כאלו שישבו זמן מה על המדף?

שאלה חשובה שחשוב לענות ולהכיר נוגעת לעובדה האם אנו רוצים להסיר מאיתנו הזדמנויות עסקיות להן יש לנו קשר אישי כלשהו. בין אם מדובר על מסגרות בהן עבדנו בעבר או היינו בהן חלק אינטגרלי וכמובן הזדמנויות עסקיות הנוגעות לחברים קרובים ובמי משפחה מדרגות שונות. 

התייחסות לנקודה זו חשובה ומשמעותית והיא תאפשר לנו לברור מתוך אותן הזדמנויות עסקיות את אלו בהן יכול להיות מרכיב רגשי עמוק מידי שיש בו להשפיע על אופן קבלת ההחלטות שלנו בעתיד וכמובן להימנע ממקרים בהם נעבור על התקנות והחוקים הנוגעים לגילי נאות. 

איתור עסקים העומדים למכירה

פעילות של איתור הזדמנויות עסקיות יכולה להגיע מחיפוש של בתי עסק וחברות העמודות למכירה. בלוחות שונים ניתן להיחשף למגוון רחב של בתי עסק וחברות העומדות למכירה, כשלא פעם סיבת מכירתן איננה קשורה לעובדה כי אלו לא הצליחו לממש מטרותיהן והסיבה למכירה נוגעת להחלטה של הבעלים למרות שהחברה בבעלותם מצליחה. 

היכולת לזהות בתוך לוחות מכירה אלו את העסקים העומדים למכירה, להם בסיס כלכלי איתן שממנו ניתן לקדם את מטרותיה, מהווה נדבך חשוב ומשמעותי עבור יזמים ובעלי עסקים והם ירצו שאותו צוות מקצועי, העמל על זיהוי בתי עסק וחברות העומדים למכירה, ידע לזהות מתוך כמה מאות של אפשרויות את אלו הבודדות שאכן כדאיות. 

איתור הזדמנויות עסקיות במסגרת מכרזים ממשלתיים

ענף כדאי באיתור הזדמנויות עסקיות נוגע לאיתור של הזדמנויות של מכרזים ממשלתיים שונים ומגוונים. חלק ניכר ממכרזים אלו מפורסם מידי יום בעיתונים היומיים הגדולים דוגמת "ידיעות אחרונות", "הארץ" ו"ישראל היום"

סקירת עיתונאית מהווה פעולה בסיסית בשוק העסקי כמעט בכל פעילות של איסוף מידע לצרכים שונים ומגוונים והיא איננה פוסחת גם כאן. בפעילות זו, לאחר שריכזנו מידי יום את כלל המכרזים הממשלתיים, חשוב ליצור מסמך אחד אשר ירכז את המידע הרלוונטי של כל מכרז המעניין אותנו. במסמך זה נציין את תנאי הסף של המכרז כפי שאלו מופיעים במודעה המקורית, תיאור העבודה, סיווג קבלני נדרש, רישום תקופת ההתקשרות, גובה ההוצאות, עם מי יש ליצור קשר להגשת הבהרות נוספות, מועד אחרון לשליחת הצעה ועוד. 

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן