מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

התעשיות שצומחות תחת משבר הקורונה

התעשיות שצומחות תחת משבר הקורונה

משבר הקורונה שפקד אותנו מתחילת 2020 גרם לבלימה משמעותית של תעשיות רבות. מנגד, מאפייני המשבר גרמו לתעשיות אחרות לפרוח, להתרחב ולצמוח.

בתחילת מרץ 2020 הכריז ארגון הבריאות העולמי על נגיף הקורונה כמגפה עולמית לאחר שחודשיים קודם הכריז אותו ארגון על מצב חירום בריאותי עולמי. להכרזות אלו היו כמובן השלכות משמעותיות עבור תעשיות רבות ברחבי העולם, כשחלקן דווקא נהנות מצמיחה.

תעשיות בתחום הבריאות והכושר

למול העובדה שמגפת הקורונה איננה מאפשרת לנו להיות במקומות הומי אדם אנשים רבים מצאו עצמם במצב בו הם אינם יכולים ליהנות מפעילות פנאי אליה היו רגילים.

אלו שהיו רגילים להגיע למכוני הכושר והדבר נמנע מהם מצאו עצמם רוכשים תוכניות התעמלות ביתיות שהביאו באופן טבעי לצריכה רחבה של מכשירי כושר ביתיים. נתונים במדינות מערביות רבות הצביעו על עלייה ברכישה של משקולות, מחצלות יוגה ודלגיות.

אחת מהאפליקציות שהפכו פופולריות בתקופה זו הן אפליקציות המציעות תוכניות אימונים. אלו כוללות שיעורי יוגה, רכיבה על אופניים ועוד. אחרים אף נרשמו בתשלום לשיעורי התעמלות בשידור חי הנערכים דרך תוכנת ה"זום".

תעשיות המזון ושליחויות המזון

תעשיות שחוו עלייה משמעותית בעבודה הן תעשיות המזון השונות. אלו הצליחו להמשיך ולעבוד גם באמצעות האפשרות הענקת שירותי משלוחים עד הבית בימים בהם הודקו הנחיות הסגר. לצידן נראתה עלייה גדולה בהורדה של אפליקציות המשמשות להזמנת משלוחים של מזון מרשתות השיווק השונות.

בתחילת פברואר נרשם שיא של ממש כשאפליקציית משלוחי המכולת Hema Fresh  הורדה על ידי כמאה אלף משתמשים בכל יום וזאת לעומת ממוצא של 29 אלף הורדות ביום בתקופה המקבילה ב-2019. גם בארה"ב רבים בחרו ביוזמות של רשתות השיווק בשירות של "משלוח ללא מגע".

חינוך מקוון ולמידה מרחוק

סגירת בתי הספר והמוסדות האקדמיים לא אפשרו לתלמידים והסטודנטים להמשיך בלימודיהם. כאן החלו מסגרות רבות ואף גופים ממשלתיים החלו לחשוב על פתרונות יצירתיים וחלקיים אשר יאפשרו לימודים מקוונים מרחוק.

חברות הייטק ותקשורת העוסקות שנים בתחום התקשורת המכוונת נהנים כיום מפעילות ענפה ורחבה. הן נדרשות לספק למסגרות לימוד רחבות מערך שירותים אשר יאפשר למורים ומרצים להעביר את השיעורים באופן מקוון, בין אם באמצעות שידור חי אליו מתחברים התלמידים והסטודנטים ובין אם ביכולת ליצור ספריות וידאו מוקלטות.

כיום אותם חברות הייטק ותקשורת מאמינות כי משבר הקורונה הביא מסגרות לימוד ותיקות ומסורתיות להבין כי תחום הלמידה המקוונת מרחוק יישאר איתנו ויתפתח יותר גם לאחר סיום משבר הקורונה. דבר שכמובן מביא את אותן תעשיות לעבוד במרץ על יצירת פלטפורמות לימוד מקוון נוחות ומאפשרות יותר בעתיד.

עבודה מרחוק

לצד התרחבות תעשיית החינוך המקוון מרחוק גם התעשיות המאפשרות עבודה מהבית ולא מהמשרד מצאו עצמן פורחות ועמלות במציאת פתרונות יצירתיים. במדינות רבות קיימת מגבלה על כמות האנשים שיכולים לעבוד במשרד. הדבר הוביל לכך שמשרדים רבים השקיעו כסף ומאמצים רבים על מנת לאפשר לחלק ניכר מעובדיהם לעבוד מהבית באמצעות המחשב האישי שלהם.

על מנת לאפשר עבודה מרחוק חברות הייטק ותקשורת רבות חוו צמיחה משמעותית בכל הנוגע להקמת מערך מחשוב המסוגל למצוא פתרונות לאותה עבודה מרחוק, כשבבסיסה הצורך לחבר כל מי שעובד מהבית לרשת המחשבים המשרדתית, תוך יכולתו לקבל את אותם ביצועים ושירותים המוענקים לו מהמחשב בעבודה.

אפליקציות המאפשרות עבודה מרחוק חוו בחודשים האחרונים עלייה משמעותית בהורדות. דוגמת אפליקציית ה"זום" האמריקאית ואפליקציית WeChat.

תעשיית המשחקים הסלולריים

תעשייה טכנולוגית נוספת שחווה צמיחה משמעותית היא תעשיית המשחקים המקוונים. שוב, הזמן הפנוי שנוצר אצל אנשים רבים הביא אותם להיות צמודים יותר למכשירים הניידים שלהם ובכך לחפש מקורות בידור נוספים.

גם כאן ניתן לראות בצמיחה משמעותית בהורדות של משחקים מקוונים לעומת התקופה אשתקד. חלק ניכר מהמשחקים הפופולריים כוללים משחקי רשת רבי משתתפים הדורשים חשיבה אסטרטגית רחבה ומדביקים למסך ילדים ומבוגרים כאחד לאורך שעות רבות מידי יום.

נכון לאוקטובר 2020 המשחקים הבולטים בתעשייה זו הם Honor of Kings ו-PUBG.

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן