מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

איתור מידע על אנשים

איתור מידע על אנשים

חיפוש מידע על אנשים דרך האינטרנט

לא פעם יש צורך בקבלת מידע על אנשים שעימם אנו שוקלים לעשות עסקים, בין אם מדובר בבעל עסק אחר המציע לנו שיתוף פעולה, אדם שאנו מעוניינים לגייס כמשקיע, ספק המציע מוצר או שירות מסוים, אדם שאנו שוקלים לקבל לעבודה בעסק ועוד. לשם כך ניתן לפעול בערוצים שונים, החל בשכירת חברה לחקירות פרטיות ועסקיות ועד לחיפוש עצמאי. חברתנו מתמחה באיתור מידע על אנשים באפיקים רבים ובדגש על המדיה הדיגיטלית, כאשר אנו יודעים להגיע למידע נרחב שאינו תמיד נגיש לכלל הציבור, לאסוף ולמיין אותו, לנתח ולסדר, ולהנגיש ללקוח לצורך הסקת מסקנות. במאמר הבא נסקור את הנושא של חיפוש מידע על אנשים באמצעות המדיה הדיגיטלית.

הבשורות הטובות של הרשת הן שקיים מידע נרחב מאוד לגבי אנשים, בין אם הם מודעים אליו או שלא, בין אם הכניסו אותו בעצמם או שמקורו באנשים אחרים, ברשויות ממשל, במעסיקים וכן הלאה. מאידך, המגוון העשיר של מקורות המידע מחייב קודם כל הבנה לגבי הערוצים שבהם ניתן לחפש ולמצוא מידע על אנשים, אילו ערוצים יכולים להניב מידע יותר רלוונטי למטרות החיפוש ויותר אמין ומהימן, ובתוך כך גם צריך להיות זהירים לגבי פרטיותו של אדם המוגנת בחוקי מדינה.

למידע נוסף לחצו כאן

 

קשת רחבה של ערוצי מידע

במאמר אחד לא נוכל לסקור את מכלול האפיקים והפלטפורמות שבהם ניתן להשתמש לצורך חיפוש מידע על אנשים, לכן נביא מספר דוגמאות נבחרות. ראשית, ניתן להתחיל באופן טבעי עם מנועי החיפוש החינמיים והקלים לשימוש, בדגש כמובן על המנוע של גוגל המוביל בפער רב על פני אחרים במרבית המדינות, וכך גם בארצנו. יש לציין כי על מנת למקד ולדייק את החיפוש במנועים חשוב להשתמש במרכאות ובשם המדויק של האדם, על מנת שהמנוע יניב את התוצאות המבוקשות ולא אלפי אחרות.

חלק מהתוצאות יפנו אל אתרים חינמיים ואילו אחרים מחייבים בתשלום. ניתן להתחיל עם החינמיים ובמידת הצורך להתקדם לאתרים בתשלום. ישנם אתרים הגובים עמלות אשר מספקים הפניות ליותר מסמכים ומקורות מאשר מנועי החיפוש הרגילים, אך כמובן שלמען שימוש מושכל וטוב בהם צריך לדעת את השם המדויק של האדם ומקום מגוריו. בנוסף, ניתן להיעזר בארכיונים היסטוריים ובנתונים של פקדי אוכלוסין שנערכו לאורך השנים, המצויים ברשומות ציבוריות.

עוד כלי חשוב מאוד הן כמובן הרשתות החברתיות, מאחר שרוב האנשים משתמשים בהן, מעלים פוסטים וציוצים, מפרסמים תמונות ודעות וכן הלאה. ברשתות האלו בדרך כלל ניתן למצוא משתמשים פעילים לפי שם, אזור גיאוגראפי, מוסד או חברה, אך כמובן שכדאי להיזהר ממידע שגוי ומפרופילים מזויפים. למשל, אם תקלידו את שמו של האדם בפייסבוק עם מקום עבודה, מגורים וכדומה, ייתכן מאוד שתקבלו מידע מאיר עיניים ברמה האישית. מאידך, לינקדאין היא רשת חברתית שמהווה מקור טוב לאיתור מידע הקשור דווקא לתחומי העיסוק ולקריירה של אנשים, ובהחלט שווה להשתמש בה.

מעבר לכך, קיימים מאגרים של רשומות ציבוריות מטעם מדינות, מועצות, עיריות, מחוזות וכן הלאה. חלק לא מבוטל מהמידע הינו זמינים לציבור, הגם שלעיתים צריך להגיש בקשה באופן יותר רשמי. לכן, אם ידוע מקום המגורים הנוכחי או בעבר של אותו אדם, ניתן לבדוק אם יש לאותו האזור/מחוז רשומות ציבוריות או מסד נתונים מקוונים, כשלעיתים ניתן לחפש גם לפי מילות חיפוש כמו גירושין, נישואין, לידה וכדומה.

לפרטים נוספים בנושא הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון 072-3972012.

 

 

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן