מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

איתור ספקים, יצרנים ומוצרים בחו"ל

תשעה טיפים מנצחים לאיתור ספקים, יצרנים ומוצרים בחו"ל

חלק מההצלחה העסקית שלנו תהיה תלוי רבות ביכולת לאתר את הספקים, היצרנים והמוצרים בחו"ל שמתאימים למסגרת העסקית שלנו. פעילות האיתור אינה פשוטה ובחיפוש אחר נותני השירותים נמצא מספר רחב של אפשרויות.

על מנת להצליח ולהתמקד בספקים, ביצרנים וברכישה מוצרים מחו"ל שתתאים לנו חשוב לתת את הדעת אודות מספר נקודות משמעותיות.

ספק המשלוחים שלך

המרחב הדיגיטלי מאפשר לרבים מאיתנו לפתוח היום חנות אינטרנטית שבה יוכל כל אדם מכל מקום בעולם להתרשם מהסחורה שאנו מוכרים. על פניו מדובר בפעילות סחר קלה שבה כל גולש מבצע את הרכישה דרך אותו אתר וכל שנותר לנו הוא לארוז לו המוצר ולשלח אותו באמצעות אחת מהחברות המספקות שירותי דואר שליחים.

מסתבר לא פעם שכאן מתחילות דווקא הבעיות וכאבי הראש. שילוח המוצרים שלנו באמצעות חברה שליחויות מקומית ובינלאומית מהווה לא פעם פתח לבעיות רבות. תקלות רבות שצפות יכולות להסתכם במוצר שנשבר וניזוק בדרך, כזה שבכלל לא הגיע ועוד. את התלונות אתם תקבלו ותצטרכו לטפל לבדכם.

שלבו את הפריטים שלכם בחנות קיימת

ישנם מקרים והעסק שלכם ייחודי ונקודתי ויודע לייצר מספר מצומצם של מוצרים. על פניו, פתיחה של חנות אינטרנטית עבור 3-4 סוגי מוצרים תהיה מיותרת ותוביל גולשים רבים לחפש אחר חנות בה מגוון המוצרים יהיה רחב יותר.

מה ניתן לעשות במקרים ובהם ההיצע שלכם אכן איכותי אך אינו מגוון? השתמשו בקונסיגנציה בה אתם משלבים את המוצרים שלכם בחנות אינטרנטית קיימת. על כל מכירה תוכלו ליהנות מהכנסה וזאת מבלי להתעסק בכל נושא השליחויות עליו יהיו אחראים בעלי האתר.

שימוש נבון בסיטונאים

בחיי העסק שלכם יגיע השלב בו תצטרכו לרכוש כמות גדולה של מוצרים לאור הביקוש. חלק מאותם מוצרים יהיו בעצם רכישה של חומרים מהם אתם מייצרים את המוצר הסופי שלכם. בשנים האחרונות התגלה כי לא תמיד רכישה מסיטונאים זולה באופן משמעותי. מנגד, רכישה מסיטונאי מקומי מאפשר לנו להימנע מכל טרחת הייבוא של המצור מאותו יצרן שנמצא במדינה אחרת. כאן נמנעת מאיתנו הנסיעה למדינה זרה, התמודדות עם מכס וכו'.

קנייה ישירות מהיצרן בחו"ל

כפי שכבר טענו, רכישה ישירות מהיצרן בחו"ל משמעותית מבחינת מחיר המוצר לו היינו רוכשים אותו המוצר מהסיטונאי. מנגד, ההתעסקות ברכישת המוצר ממדינה רחוקה מעבר לים יש בה כאב ראש גדול שלרבים אין הרצון להתעסק בו. אם היצרן לו אתם זקוקים מערים קשיים ולא בא לקראתכם עדיף לוותר על האפשרות לרכוש ממנו ולפנות ישירות לסיטונאים.

רק ביצירת מערכת יעילה מול היצרן בצעו רכישות ישרות ממנו

יש ובמקרים מסוימים הדבר כן אפשרי אם באותה מדינה קיים נציג או איש קשר עליו אתם יכולים לסמוך. אפשרות נוספת היא ברכישה חד פעמית גדולה של מוצרים וחומרים להם אתם זקוקים וזאת כמובן במידה והדבר הכרחי ויעיל לעסק אותו אתם מנהלים.

ישנן יצרנים הדואגים שבחברתם יעבדו אנשים הדוברים אנגלית ואף שפות נוספות ממדינות מהן קיימות פניות רבות. העבודה מול חברה יצרנית בה קיימים עובדים הדוברים את השפה הופכת את תהליך הרכישה ישירות מהיצרן לקל יותר בכל סבב קניות, כשעם הזמן ניתן אף ליצור תהליך רכישה אוטומטי, נקי, מהיר ויעיל לכל הצדדים.

מציאת ספקים במרחב הדיגיטלי

דיי ברור לכל שמציאה ואיתור של ספקים ניתן לעשות כיום בצורה קלה יחסית במרחב האינטרנטי. שני מנגנוני החיפוש היותר פופולאריים למציאת ספקים הם Alibaba.com ו-GlobalSources.com. מנגנונים אלו מהווים מקורות מהימנים למגוון רחב של מוצרים וחומרי גלם שונים. מנגנונים אלו מאפשרים הגעה למספר רחב של ספקים בסין, תוך היכולת לבקש בלחיצת כפתור הצעת מחיר למשלוח לו אתם זקוקים.

מציאת ספקים איכותיים באמצעות מאגר המכס האמריקאי

ברשת האינטרנט תוכלו לבדוק באתר האינטרנט של המכס האמריקאי מהם הספקים המובילים המעבירים סחורות לארה"ב. באופן טבעי, ספקים המופיעים רבות באותה רשימה ייחשבו לספקים מהימנים, כשלא מעט חברות ובתי עסק בארה"ב בוחרים לעבוד איתם באופן רצוף.

האפשרות להתרשם משמות הספקים המייצאים סחורה למדינה מושתת על החוק האמריקאי הדורש לקבל מידע זה ולהציגו באופן מסודר. שקיפות המידע בנושא הפך עבור אנשי עסקים רבים בארה"ב ובמדינות אחרות כבסיס למאגר מידע מהימן מאלו חברות ויצרניות כדאי ורצוי להזמין סחורה וחומרי גלם.

כיצד לבסס תקשורת ואמון עם הספקים שמצאתם?

לאחר שבחרתם או צמצמתם את האפשרויות בכל הנוגע לספקים שישרתו אתכם כדאי להתקדם לשלב הבא ולבצע עם הנציגים שיחת "סקייפ" או "זום". שיחה פרונטלית פנים מול פנים יש בה להראות רצינות מצידכם להמשיך בתהליך, כשגם היצרן מבין שאתם רוצים להתקדם. שיחת הוידאו תאפשר לכם גם להתרשם מהמוצרים בלייב. כך תוכלו להבחין באלמנטים נוספים של המוצר שיש ולא יכולתם לשים אליהם לב קודם.

אתם בסין והונג קונג? נצלו זאת בכדי ללכת לכמה שיותר תערוכות וכנסים

ספקים רבים, כאמור, מקורם באסיה ובמיוחד בסין והונג קונג. אם אתם נמצאים באותן מדינות לרגל עסקים בדקו אם בלוח הזמנים שלכם תוכלו להתפנות לכנסים ותערוכות ספקים הנערכות בערים המרכזיות.

ביקור באותם מקומות יאפשר לכם להתרשם מחברות יצרניות נוספות בסין שהן איכותיות אך נעלמו מעיניכן במרחב הדיגיטלי. מעבר לכך, פגישה ישירה ביניכם לבין יצרנים וספקים תמיד תהה עדיפה וכזו שתוכל להניב תוצאות טובות יותר עבור העסק שלכם. 

צריכים עזרה באיתור ספקים טובים ואמינים – דברו איתנו.

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן