מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

על חיפוש מושכל בגוגל

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

The ability to ask the right question is more than half the battle of finding the answer

תומס ג'יי ווטסון, הנשיא הראשון של חברת IBM

מחפשים דרך קלה לסידור ארון הבגדים, או אולי את החברות בעולם שמשווקות מדרסים שהייתם רוצים לייבא? ואז מגלים שגוגל שולח אתכם דווקא לאתרים שרוצים למכור לכם ארונות או גרביים ונעליים? אז דעו שכמו בתחומים רבים, הסוד טמון במיקוד במילות המפתח הנכונות.

אומנות שאילת השאלות

מאז ומתמיד, האדם הביט על סביבתו ושאל שאלות. שאלות כמו: מדוע התפוח נופל מטה? האם העולם באמת שטוח? מהו היחס בין שלוש צלעותיו של משולש ישר זווית? – הובילו לתיאוריית הכבידה, לגילוי המרעיש שהעולם עגול ולמשפט פיתגורס המפורסם. תחילתן של כל אחת מתיאוריות אלה הייתה בשאלה ממוקדת ביותר.

קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לייעל את החיפושים בגוגל:

השתמשו בתווים מיוחדים

גוגל מאפשרים למקד את החיפוש על ידי שימוש בתווים מיוחדים, למשל – (מינוס). אם אתם מעוניינים לגלות מה מהירות הריצה של יגואר (החיה), אך ממשיכים לקבל תוצאות של מהירות הנסיעה של המכונית, שנו את ביטוי החיפוש שלכם ל"יגואר מהירות -רכב". הוספת הסימן מינוס לפני מילה מבטלת תוצאות חיפוש של דפים המכילים מילה זו.

אם אתם רוצים לחפש ביטוי מדויק, כמו למשל שורה מתוך השיר "התקווה", הוסיפו לביטוי מירכאות בשורת החיפוש, לדוגמה: "כל עוד בלבב פנימה". אם אתם מעוניינים לבדוק שתי אפשרויות, כמו מילים נרדפות או שני מוצרים דומים, תוכלו להוסיף באותיות לועזיות את הביטוי OR. לדוגמה: לחיפוש מושב לתינוק ומנשא לתינוק, כתבו: מנשא לתינוק OR מושב לתינוק.

מדריכים ברשת

מעוניינים לגלות איך מתקינים טלוויזיה על הקיר; איך מחליפים את ידית האסלה או איך ליישר את השיער באמצעות מיישר חשמלי? פשוט תשאלו. כאשר אתם מקלידים שאלה בגוגל, תוצאות החיפוש שיופיעו יהיו לרוב סרטונים קצרים ביוטיוב או תוצאות מתוך אתרי מדריכים וכן מאמרים המסבירים את שלבי הביצוע של הפעולה. אפשרות נוספת היא חיפוש המילה "מדריך" לפני נושא החיפוש, לדוגמה: "מדריך בניית אתר", "מדריך מיסוי אמריקאי" או "מדריך התקנת לוח אם ללפטופ דל". ככל שתהיו ספציפיים יותר, כך תמצאו את התשובה בקלות רבה יותר.

אז למה בכל זאת צריך את עזרתם של מידענים

בשנים האחרונות, חברות כמו גוגל, אמזון וענקיות רשת אחרות, משקיעות משאבים לא מבוטלים ביישום עקרונות של "אינטליגנציה מלאכותית" כדי לשפר את תוצאות החיפוש. למרות ההתפתחות המרשימה בתחום, מנועי החיפוש עדיין אינם מסוגלים לחקות את הדרך שבה פועל המוח האנושי, שמסוגל לבצע מאות אלפי הקשרים במקביל וליישם מגוון רחב של תבניות לאיתור מהיר של מידע רלוונטי תוך יכולת לסנן את המידע.

העשורים האחרונים מאופיינים בנגישות גבוהה למידע, אם כי לא בהכרח למידע האיכותי ביותר. תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש עדיין לוקות בחסר. מדוע? שילוב של חוסר יכולת של מנועי החיפוש להבין במדויק את כוונת המחפש ואינטרסים כלכליים מורכבים.

לכן, שאלה עסקית חשובה כמו מיהן החברות המובילות בייצור של משחקי פלסטיק לגיל הרך בסין, קרוב לוודאי שלא תקבל מענה בחיפוש פשוט בגוגל. במקרים כאלה, רצוי להסתייע בשירות איתור מידע מקצועי.

גוגל אינם עובדים לשם שמיים

בהמשך לאותו חיפוש של היצרן הזול ביותר בסין לצעצועי פלסטיק, גוגל יציג בפניכם קודם כול את הספקים שהשקיעו משאבים בקידומם במנוע החיפוש – אם בחיפוש הממומן המופיע כפרסומת, ואם בחיפוש האורגני – המניפולציות שמקדמי אתרים מבצעים כדי להעלות לראש הדף את לקוחותיהם. ואילו הספקים הסיניים הזולים ביותר עשויים להופיע דווקא במאגרים מקוונים נפרדים של ספקים מסין או הרחק הרחק בדף האחרון של עמוד התוצאות בגוגל.

לסיכום, כאשר אתם מחפשים מידע במנועי החיפוש, שאילתה ממוקדת תוביל אתכם לכמה תוצאות כלליות שעשויות לספק את המענה הרצוי לצרכים שלכם. אבל, כאשר לתשובות יש גם אספקטים עסקיים חשובים, שימוש בשירותי מידענות הוא מחויב המציאות.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן