מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

כך מודיעין מדויק עוזר לך לזכות בפרויקטים ששווים מיליונים

שירותי המודיעין העסקי שמספקת חברת אינפוטרגט חולשים על פני תחומים ומקורות נרחבים, ואחד מהם הינו מכרזים המתפרסמים בישראל ובחו"ל שאותו אנו עושים בשיתוף אחת החברות הוותיקות, המעורכות והמנוסות בתחום בארץ – חברת מרקטסול. אנו יודעים היטב שמכרזים וכן "בקשות מידע" בארה"ב מהווים כר בלתי נדלה להזדמנויות ופרויקטים, לא רק עבור החברה הנערכת היטב וזוכה, אלא גם עבור מי שמשכיל לבצע פניה אל האינטגרטור בתור ספק משנה.

אכן, אפילו מכרז בודד יכול לספק עבודה לחברות רבות, המייצרות למשל רכיבים, מספקות ציוד, שירותי תמיכה, אנשי מקצוע מיומנים ועוד. לשם כך יש להכיר כמובן את היבטי המיזם, את הגורמים הפועלים, את מסגרות הזמנים, את התקציבים, את אנשי המפתח ודרכי יצירת הקשר עימם, ולא פחות חשוב – לדעת כיצד לייצר הצעה נכונה ומדויקת בזמן הנכון שנותנת יתרון משמעותי על מתחרים. זהו בדיוק המידע שמספקות אינפוטרגט ומרקטסול ללקוחותיה בדוחות שבועיים, חודשיים, רבעוניים ולפי צורך ודרישה.

שירותי מודיעין עסקי למכרזים – מה אתם מקבלים?

התהליך מתחיל באפיון המוצרים והשווקים שלכם וממשיך לעבודת מחקר, בה אנו מזהים את ההזדמנויות המתאימות לכם. על התוצאות המתקבלות אנו מבצעים אנליזות ועיבוד, ואתם מקבלים את הדוחות עם השורה התחתונה, בין אם דו"ח מכרזים שבועי בהתאמה למוצרים ספציפיים, דו"ח חודשי, סקירה רבעונית וכיוצא בזאת. בקצרה, מה שנותנים לכם הדוחות המוגשים לאנשי הפיתוח והמכירות, הוא את הידע היכן בדיוק להטיל את החכה, במקום להתרוצץ על פני הים הגדול ולחפש אחר הדגים השמנים. וביתר פירוט, הנה מספר יתרונות משמעותיים שתוכלו לקבל:

  • לקוחות שאנו בודקים עבורם מכרזים ברחבי העולם, החל בהקמת נמל תעופה ועד לבניית אונייה, יודעים בדיוק מהם התקציבים, מבינים מה הסיכוי להצליח, מה מתאים ליכולותיהם, והאם הם יכולים להשתלב כספקי משנה עם אינטגרטורים המרכזים את הפרויקט, ו/או זוכים בהסכמי מסגרת או בחוזים כוללים המקנים עבודה לשנים רבות. כאמור, במכרזים גדולים יכולה להיות המון עבודה ושילובים של מוצרים, רכיבים, טכנולוגיות ותתי-טכנולוגיות, שירותים, ועד לתחזוקה ותמיכה שיכולות לתת הכנסות גם לשנים קדימה.
  • לכל פרויקט יש תקציב משוריין וארוך טווח. מתוך חקירה המתייחסת לפרוטוקולים של ישיבות, ניירות עמדה, חוות דעת מקצועיות, ניתוחים ועוד – אנו יודעים לתת לכם צפי מדויק לתחילת הפרויקט ושמות של אנשי קשר רלוונטיים, על מנת שתוכלו להתחיל להיערך זמן, לבצע פניות יזומות לגורמים מרכזיים, ולהתחיל להיות מוכרים בתחום.
  • דברים אלו נכונים גם לגבי מכרזים עתידיים, כאלו שעדיין לא פורסמו אך נמצאים בתכנון וקידום. המחקר שלנו בהחלט יכול להוביל אל גופים העומדים להוציא מכרזים גדולים, עוזר להכיר את ההיקפים והתקציבים, ולדעת האם המכרז עומד להתפרסם בעוד חודש, חצי שנה וכן הלאה. בתוך כך, לקוחותינו מבינים מיהם השותפים האפשריים, למי ניתן לפנות, סוגיות של רגולציה, והיבטים נוספים המאפשרים היערכות מראש למכרז. לדוגמא, להתחיל להכין מבעוד מועד את המוצרים המתאימים, לאתר יצרנים וספקים שיאפשרו לתת הצעה תחרותית, ועוד.
  • שירותי המודיעין שלנו בהחלט מאפשרים להגיע גם למחירים שהוצעו ולגורמים שזכו במכרזים דומים בעבר. הדבר מאפשר ללקוחותינו להבין עד כמה הם תחרותיים ומה הסיכויים שלהם, כמה להציע, האם לשפר את ההצעה המתוכננת וכיצד להיערך מראש כדי לעשות זאת, ועוד. בנוסף, לאור היכרות עם גורמים שפנו וזכו במכרזים דומים בעבר, ניתן לדעת מי המתמודדים הפוטנציאליים, או לחילופין מי השותף הפוטנציאלי שעשוי לעמוד בפרונט בהגשת ההצעה לפרויקט, כאשר אתם עומדים מאחוריו ומספקים שירותים נחוצים.
  • פיסת מידע משמעותית ביותר שאנו משיגים נוגעת לאנשי המפתח שאותם צריך להכיר, או נכון יותר – מי צריך להכיר אתכם. מדובר למשל באנשי הרכש האחראיים על ספקי הציוד והקניות בתחומים השונים (כבלים, אלקטרוניקה, ציוד משרדי וכן הלאה), וכן מהנדסים, אנשי פרויקטים וכדומה. אל האנשים האלו תוכלו לבצע פניות יזומות וליידע לגבי מה שיש לכם להציע, כאשר אתם מבינים היטב מה נדרש למכרז הנוכחי או לצרכים עתידיים. זהו ללא ספק מידע יקר ערך המקצר מאוד את הזמן והמאמצים שמושקעים בחיפוש אחר האנשים הנכונים, ובמקום זאת – אתם יודעים בדיוק עם מי כדאי לדבר ומדוע.

גם לחברות קטנות: הזדמנויות לעסקים בכל היקפי הפעילות

חשוב להדגיש כי שירותי המודיעין העסקי למכרזים אינם מיועדים רק לחברות גדולות. אין זה משנה מהו היקף הפעילות של העסק, שכן כל עוד הוא תחרותי ורלוונטי יש לו בהחלט מקום – החל באספקת מחשבים ניידים ועד לגלאי אש ועשן. וכאמור, במכרזים לסוגיהם יש אינספור אפשרויות לשיתופי פעולה, השלמת יכולות ועבודה כספקי משנה. אמנם חברה גדולה זכתה במכרז אך מי שנהנה בפועל מהעבודה הן עשרות ומאות חברות קטנות. לדוגמא, חברת ענק זוכה במכרז לייצור טנקים ולכן נדרשת לאלפי רכיבים משריון ועד קנה, תכנון הנדסי ואופטיקה, מושבים ומכשירי תקשורת, וכן הלאה. אנו מיידעים אתכם לגבי המכרז והחברה הזוכה, עוזרים להבין היכן תוכלו להשתלב ולהכיר את כלל ההיבטים (לוחות זמנים, תקציבים, דרישות ייצור וכדומה), וכמובן את איש הרכש או גורם רלוונטי אחר שאליו כדאי לפנות.

לא רק בארץ: מכרזים בינלאומיים ובקשות מידע

שירותי המודיעין שלנו אינם מתחילים ונגמרים בגבולות ישראל, ולמעשה אינם מוגבלים גיאוגראפית. לפיכך, אנו בהחלט נמצאים עם היד על הדופק לגבי מכרזים ופרויקטים בחו"ל, אליהם ניתן להציע הצעות או לפנות לאינטגרטורים שזכו. אנו מכירים היטב את הניואנסים ודרכי ההתנהלות סביב נושא המכרזים בכל מדינה. לדוגמא, בארה"ב ובאירופה תחום המכרזים פועל בצורה מעט שונה, ולפני מכרז מתפרסמות תחילה "בקשות מידע" – REQUEST FOR INFORMATION.

אלו פרסומים מקדימים המיועדים לחברות ציבוריות ופרטיות, הבודקים למי יש את היכולות לספק פתרונות לצרכי הפרויקט, ומזמינים לשלוח הצעות מחיר – עוד לפני פרסום המכרז הרשמי. קבלת המידע טרום-מכרז מייעלת את ההליכים מכיוון שבמקום לפנות אל הספקים, הספקים פונים אל הגורם היוזם את הפרויקט, ומובן שיש כאן הזדמנויות שיווקיות מצוינות עבור מי שנמצא עם היד על הדופק.

בנוסף לכך, אנו יודעים לבצע זיהוי פרו-אקטיבי של צרכים וניתוח אסטרטגיות ארוכות טווח של גורמים בינלאומיים, ומכאן לתת ללקוחותינו יתרון משמעותי. לדוגמא, זיהוי כוונות בינלאומי מראש יכול לאתר חברה גדולה המתכוונת להתפתח לעבר השוק הישראלי ולפתוח משרדים בארץ, דבר המהווה הזדמנות לשורה ארוכה של חברות מקומיות להציע את שירותיהן, ולעשות זאת עוד לפני הכרזות רשמיות וצעדים ניכרים בשטח שמעירים את המתחרים.

מידע מודיעיני מדויק ומפורט

כאמור, את המידע לגבי הזדמנויות עסקיות במכרזים ופרויקטים אתם מקבלים מאיתנו בדוחות מסודרים, לאחר אפיון הצרכים והיכולות שלכן. המידע נאסף על ידינו, מעובד ומנותח, ומוגש בפורמט ברור המאפשר להסיק בקלות את המסקנות הנדרשות ולקבל מענה לכל שאלה. מטבע הדברים, האנליזות והדוחות משתנים בין לקוחות, ובהתאם לצורך הם עשויים לכלול את ההיבטים הבאים:

  • מיפוי פרויקטים בשוק גלובאלי מסוים (למשל נמלי תעופה, ביטחוני וכדומה), עם דירוג הסבירות והקושי להשתלבויות של חברה ישראלית מתאימה, תקציבי הפרויקטים, דרישות טכניות, כתבי כמויות, פירוק לתתי פרויקטים ובדיקות התאמה עבורם, פרטים מלאים של אנשי קשר לפנייה, וכדומה.
  • פרטים לגבי זכיות במכרזים שיש בהם הזדמנויות לחיבורי קבלנות משנה ושיתופי פעולה, לרבות, וכן אנליזות על המכרזים שמאפשרות לדעת מה קונים יותר ופחות, היקפי הקנייה, באילו סכומים וכדומה. לדוגמא, רכיבי מתכת, אלקטרוניקה, חשמל, זיווד, עיבוד שבבי, הנדסה וכן הלאה.
  • היסטוריית מחירים ושמות של חברות שזכו בעבר, להבנת תמונת התחרות ומה יש לעשות על מנת להגדיל את סיכויי הזכייה.
  • מידע על תקציבי הצטיידות לשנים הבאות בכל תחום, ענף וקטגוריה.
  • מידע כללי על תחום העיסוק שלכם – מגמות בשוק, אופני רכישה, זהות גופי הרכש, זיהוי אנשי הרכש ומקבלי ההחלטות על רכש חדש, מי מחליט על הזוכה, אצל מי כדאי להיות רשומים בפנקס הקבלנים, קניינים ומנהלי פרויקטים, מהנדסים שאפשר להוסיף ל- CRM ולעבוד איתן על שיווק ממוקד, ועוד.

מידע ששווה מיליונים!

בשורה התחתונה, מודיעין עסקי יכול לספק נתונים מקיפים ומדויקים, המאפשרים לנצל הזדמנויות בשוק המקומי והבינלאומי, ולבצע מהלכים מושכלים המעניקים יתרון משמעותי לחברתכם. אינפוטרגט מספקת מודיעין עסקי לשורה ארוכה של גורמים במשק, הנעזרים בנו באופן שוטף ונקודתי.

צדים עבורכם את ההזדמנות הבאה – בכל פעם שמתפרסם משהו חדש – אתם יודעים על זה ראשונים לפני המתחרים.

אנו מזמינים גם אתכם לפנות אלינו לשיחת ייעוץ ואפיון הצרכים על מכרזים ממשלתיים ומכרזים ציבוריים בטלפון 072-3972012.

 

 

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן