מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי

זהירות, מים עמוקים: צוללים ל-Deep web של המידע עסקי

בטח כבר שמעתם את צירוף המילים "Deep web" לא פעם בהקשרים שונים, חיוביים יותר או פחות, אבל הפעם נעסוק במשמעות האחרת והפשוטה שלו – באותו חלק של רשת האינטרנט שהוא "בלתי נראה" למנועי החיפוש הרגילים ושאינו עולה לנו בתוצאות ולא מאונדקס על ידי הזחלנים של גוגל.

ישנן כמה סיבות לחוסר הנגישות שלנו לאותו אזור "בלתי נראה", למשל: אתרים הדורשים להירשם כחברים או כמשתמשים כדי לצפות בתכנים ולעתים אף דורשים תשלום. לרוב, אלו הם מאגרי מידע, עיתונים, דוחות וכדומה. אז תכירו את מנוע החיפוש, שנמצא אתנו כבר די הרבה שנים ועובד ב"מים העמוקים" של הדיפ ווב, אבל לא זוכה למקום הראוי לו: Biznar (לחצו כאן כדי לנסות אותו כבר עכשיו).

ביזנר (Biznar) הוא מנוע חיפוש מטא-דאטה שעובד על בסיס טכנולוגיה ייחודית – החיפוש האחוד (federated search) שפיתחה חברת .Deep Web Technologies המערכת מבטיחה לחפש לנו חומרים עסקיים ופיננסיים ביותר מ-300 מקורות מידע שונים. חלקם אגב, מהתרשמות אישית ומעבודה עם המנוע, מתקבלים גם בשורות החיפוש הרגילות בגוגל, אבל חלקם הם אוצר של ממש.

התוצאות מתקבלות באמצעות אלגוריתם ייחודי בהתאם לשאילתה שחיפשנו ולאחר ניפוי התוצאות הכפולות. המקורות הם: דוחות, מאמרים, ידיעות חדשותיות, ספרים, מידע ממשלתי ובלוגים, בפורמט word, PDF או בעמודי html. ניתן לחפש בכל מקור בנפרד ולנוחיותנו לפלח את התוצאות לפי חדשות, מקורות מחקריים וכן לפי שנים, מקורות מידע, מחברים, נושא ועוד.

בחיפוש מידע על בנקים ישראליים בשנתיים האחרונות, קיבלנו בעיקר תוצאות מאתרים חדשותיים. אבל גם מקורות מהשנים האחרונות ממקורות מעניינים כמו MarketWatch,  Frost & Sullivan,Investor Guide ועוד. לנרשמים קיימת אופציה לקבל ישירות למייל התראות (alerts) על עדכונים בנושאים שמעניינים אותם.

ואם מדברים על ביזנר, אי-אפשר שלא להזכיר את אחיו התאום הפועל אף הוא ברשת הסמויה ומאתר מידע בנושאי רפואה ובריאות .Mednar – האתר בנוי באותה טכנולוגיה ויודע לאתר מידע מכתבי עת רפואיים ומאתרים אמינים ואיכותיים כמו ארגון בריאות העולמית ,(World Health Organization) מנהל המזון והתרופות האמריקאי  (Food and Drug Administration – FDA) וארגונים מקצועיים (דוגמת National Heart Lung and Blood Institute, American Diabetes Association  וכו').

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן