מנגישים לעסק שלך תובנות מדויקות מבוססות נתונים ומחקר דיגיטלי
מוצרים ליבוא

יבוא מוצרים מחול – מדוע צריך מחקר מעמיק?

לא פעם פונים אל חברתנו יזמים המעוניינים להתחיל עם יבוא מוצרים מחול, אשר מיועדים לצרכנים פרטיים, עסקיים ומסחריים. אנשים אלו כבר הקדישו מחשבה מסוימת ליבוא מוצרים והבינו שלא מדובר בעניין של מה בכך. בין היתר, הם הבינו שיש צורך בשורה של בדיקות ומחקרי שוק על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה, לעמוד בתקנות המקובלות, ולהשקיע את המשאבים היכן שבאמת קיים סיכוי טוב לתועלת ורווח.

חברתנו מסייעת להם להגיע לפתרונות מדויקים ואיכותיים לגבי יבוא מוצרים לארץ שעליהם חשבו, ואף פותחת בפניהם הזדמנויות חדשות של מוצרים ליבוא שטרם חשבו עליהם. עם הידיעות הנרחבות יותר שעומדות כעת לרשותם, ביכולתם להוציא אל הפועל את המהלך ולהשיג את המטרות המקוות. לשם כך אנו נעזרים במאגרי מידע נרחבים ברשת, שאינם תמיד נגישים לציבור הרחב, ומבצעים ניתוחים המסתמכים על שיטות מתקדמות ואינטגרטיביות, כאשר התהליך כולו מבוצע כמובן באופן דיסקרטי ובהתאמה מלאה ללקוח.

מדוע צריך לבצע מחקר ולהשיג מידע לפני שמייבאים מוצרים מחו"ל

יבוא מוצרים מחול מלווה בפרוצדורות רבות וכרוך בהשקעת לא מעט זמן וכסף, שכמובן אמורים להניב את הפירות המיוחלים. לשם כך חייבים להתנהל בצורה מחושבת ואף זהירה, הלוקחת בחשבון את מה שקורה בשוק ואת מה שמותר בכלל לייבא לארץ. כך למשל, לארצנו אסור לייבא מוצרי ניקיון וקוסמטיקה שנוסו על בעלי חיים, כלי ירי, מוצרי חשמל ברמת חיסכון אנרגטית נמוכה מסף מסוים, מוצרים המהווים סכנה ועוד. מעבר לכך, לגבי יבוא מוצרים רבים אחרים צריך לקבל אישור של המשרד הממשלתי הרלוונטי, כגון תרופות למיניהן המחויבות באישור של משרד הבריאות, אביזרי תקשורת המחויבים באישור של משרד התקשורת, וכן הלאה.

לא פעם מדובר בנהלים שיכולים להפתיע את היזם, המעוניין לבצע יבוא מוצרים לארץ שנראים נפוצים ותמימים לכאורה, וסבור שאין איתם שום בעיה. לפיכך, חובה בתור התחלה לבדוק לגבי כל מוצר האם מותר לייבאו לישראל, אילו אישורים נדרשים אם בכלל והאם קיימות תקנות מיוחדות, וזאת אנו עושים מול משרד התעשייה בעיקר ומול גורמים רלוונטיים נוספים במידת הצורך.

לכן, בטרם ייבוא המוצר לישראל יש לבחון היטב האם מותר כלל לייבאו, ואם כן – האם נדרשת הסכמה מקדמית לכך מאת אחד ממשרדי הממשלה. את הבדיקה ניתן לעשות באמצעות מרכז המידע של המינהל לסחר חוץ במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

מה עוד צריך לבדוק?

מלבד האמור לעיל, כאשר בוחנים מוצרים ליבוא יש לבחון עוד מספר גדול של סוגיות. בראש ובראשונה, יש לבצע מחקר שוק מעמיק לגבי המוצר שמעוניינים לייבא אותו, ומאמרים לגבי ביצוע מחקרים אלו תוכלו לקרוא באתר של חברתנו. בין היתר יש לבחון את המוצרים הדומים, ואולי אף הזהים, שנמכרים כיום בישראל, את נתח השוק שיכול המוצר לתפוס באופן ריאלי, את המחירים בהם המוצר יכול להימכר, את כמות המוצרים האלו הנמכרים בשנה, את קהלי היעד ואת נקודות המכירה וכן הלאה. מידע וניתוח כזה דרוש כמובן לצורך קבלת החלטות מושכלות, לגבי התמחור בישראל ביחס לעלויות הייבוא ועוד, ובנוסף הוא יהיה הכרחי על מנת להניח את דעתו של היצרן לגבי התקשרות אתכם בהסכם.

בנוסף, במידה ומדובר במוצר שאותו למעשה כבר מייבא גורם אחר לארץ, החתום על הסכם בלעדיות עם היצרן, הרי שהקנייה תהיה מן הסתם מסוכן משנה. פעילות כזו מבוצעת לעיתים קרובות והיא בהחלט מותרת ורווחית, אך מאחר שהמוצר אינו מגיע ישירות מהיצרן יש לוודא לבצע בדיקות לגבי סוכן המשנה, כגון מיהו וכיצד הוא משיג את המוצר, האם הוא עומד בתקנות הרלוונטיות לעיסוקו, האם המוצרים שלו באמת מקוריים או שמא מזויפים, ועוד.

לפרטים נוספים בנושא הנכם מוזמנים לפנות אל חברתנו בטלפון 072-3972012.

 

השאירו תגובה

InfoTarget

InfoTarget – היא חברה למידענות ולמודיעין עסקי-תחרותי, המעניקה ללקוחותיה פתרונות מידע חדשניים. לחברה ניסיון של למעלה מ-7 שנים באספקת שירותי מידענות לחברות מהמגזר הציבורי והפרטי בתחומים רבים ומגוונים: שיווק, תשתיות, אקדמיה, יזמות, מו”פ, ייעוץ עסקי ואסטרטגי, ביטחון, חינוך, בריאות, תיירות ועוד.

צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

פוסטים אחרונים

כתבו לנו

דילוג לתוכן